Takaisin listaukseen

Kuudes Nopeat kokeilut pilottihaku

Tampereen kaupunki hakee yrityksiltä hankeideoita nopeisiin kokeiluihin ja pilotointeihin. Hankeideoiden tulee tukea CityIoT ja EKAT - 6Aika -hankkeiden tavoitteita.

Tämä on kuudes nopeat kokeilut -hakukierros. Aikaisempiin hakukierroksiin on saatu yhteensä noin 60 ehdotusta, joista noin 20 on valittu pilotointiin.

Hankeideat tulee esittää NABC-mallia hyväksikäyttäen (Tarve-Need, Ratkaisu-Approach, Hyödyt-Benefits ja Kilpailu-Competition). Ideat esitetään 8-12 kalvolla (ppt- tai pdf-formaatissa).

Pilotoinnit ostetaan valituilta yrityksiltä palveluna. Palvelun hinnan tulee olla alle 10 000 euroa/kokeilu.

Hankkeen kuvausmateriaali (PowerPoint tai PDF) tulee toimittaa viimeistään 11.6.2019 klo 16.00 mennessä osoitteeseen: https://forms.gle/s6aSHRUNHsyvTzKw9 (vaatii google kirjautumisen)

Materiaalin voi lähettää vaihtoehtoisesti sähköpostilla osoitteeseen markku.niemi@businesstampere.com

Lisätietoa pilottihausta Nopeat kokeilut_osa6_hakuilmoitus_v1.0.pdf

Aikajakso, jolloin yritykset voivat osallistua yhteiskehittämiseen tai hankintaan:
21.5.2019-11.6.2019

Yhteyshenkilö

Nimi: Markku Niemi
Organisaatio: Business Tampere
Tehtävänimike: Asiakkuusvastaava
Puhelin: 0505117341
Sähköposti: markku.niemi@businesstampere.com

comments powered by Disqus